8 עובדות שלא ידעתם על סוסים

8 עובדות שלא ידעתם על סוסים
8 עובדות שלא ידעתם על סוסים| צילום freepik
ישנם גזעים שונים של סוסים, אך לכל הסוסים יש כמה תכונות משותפות. ריכזנו עבורכם שמונה עובדות שלא ידעתם על סוסים ושאולי תרצו לדעת!

סוסים הם בעלי חיים גדולים בעלי ארבע רגליים עם צוואר ארוך, גוף חסון וראש קטן. יש להם אוזניים ארוכות הניתנות לקיפול לאחור. סוסים הם בעלי חיים חברתיים שחיים בקבוצות הנקראות עדר. ישנם גזעים שונים של סוסים, אך לכל הסוסים יש כמה תכונות משותפות. ריכזנו עבורכם שמונה עובדות שלא ידעתם על סוסים.

1. שיני הסוס משמשות להערכת הגיל שלו

אם אתם מעוניינים לבדוק את גיל הסוס העומד מולכם, בידקו את מצב השיניים שלו. שיניי הסוס צומחות לאורך כל חייו, וממש כמו בני אדם, גם הסוסים צריכים טיפולי שיניים תקופתיים, על מנת לשמור על בריאות השניים שלו.

סוסים ידועים כבעלי תוחלת חיים של עד 30 שנה, ולכן אין זה נדיר שהם מאבדים את השיניים שלהם לעת זיקנה, במצב כזה יש להאכיל את הסוסים באוכל מיוחד.

2. סוסים רואים צבעים

עד לא ממזמן, חשבו שסוסים הם עיוורי צבעים, אולם זה לא נכון. במחקר שנעשה לאחרונה ופורסם ב-Applied Animal Behaviour Science, התגלה שסוסים אכן רואים צבעים. הצבעים הבולטים ביותר שסוסים מסוגלים לזהות הם צהוב זוהר, לבן וכחול בהיר.

כתוצאה מהמחקר המעניין הזה, הוחלפו צבעי המכשולים בתחרויות ראווה בעולם לצבע צהוב זוהר.

3. רוב הזמן סוסים ישנים בעמידה

סוסים ישנים במשך מספר דקות בעמידה ולא בשכיבה. הם אינם נופלים בזמן התנומה בזכות העובדה שהם יכולים “לנעול” את רגליהם הקדמיות כך שהם לא יזוזו, וכן, הדרך שבה מערכת השרירים שלהם פועלת.

הסוס יישן בשכיבה רק כאשר הוא מרגיש בטוח מאוד בסביבתו ולא מרגיש שנשקפת לו סכנה ממשית, בממוצע סוס ישן בשכיבה כ-50 דקות ביום בלבד.

עובדות שלא ידעתם על סוסים
עובדות שלא ידעתם על סוסים | צילום freepik

4. המילה “סוס” באה מהמילה האנגלית הישנה hors שפירושה “לשאת על הכתף”

המילה “סוס” מגיעה מהמילה האנגלית הישנה hors שפירושה “לסחוב על הכתף”. הם נקראים ככה בשל העובדה שבעבר תפקידם המרכזי של הסוסים היה ככלי תחבורה והם שימשו להובלת אנשים וסחורות ממקום למקום.

5. לסוסים יש ראייה מצוינת

לסוסים יש ראייה של כמעט 360 מעלות המאפשרת להם לראות בליטות ואיומים אחרים הקיימים בשדה הראייה שלהם. עם זאת, הם לא יכולים לראות מה קורה ממש מאחוריהם או ממש לפניהם. בשל העובדה שסוסים אינו יכול לראות מה קורה מאחוריו, אסור לעמוד מאחורי סוסים- כאשר סוס חש במשהו מפחיד מאחוריו, הוא בדרך כלל יתחיל לבעוט לאחור כדי להתכונן לקרב.

6. יש בעולם כ-80 מיליון סוסים

בעולם יש כ80 מיליון סוסים ומתוכם, כ-20 אלף סוסים חיים בישראל. המדינה בה יש את כמות הסוסים הגדולה ביותר היא סין, ההערכה היא שיש בסין כ-10 מיליון סוסים.

7. רוצים לדעת לאן הסוס מסתכל?

עובדה מעניינת נוספת על סוסים, היא הדרך בה ניתן לדעת לאן סוסים מסתכלים. הם נוטים למקד את אוזניהם בכיוון שאליו הם מסתכלים. שיטה זו משמשת רוכבים רבים המנסים להבין לאן עיניו של הסוס מסתכלות והאם הוא ממוקד ברכיבה.

8. הגובה המינימלי של הסוס הוא 160 ס”מ

סוס פוני הוא סוס שמתחת ל-160 סמ
סוס פוני הוא סוס שמתחת ל-160 ס”מ| צילום freepik

סוס נחשב לסוס רק אם גובהו מעל 160 ס”מ בעולם או מעל ל-140 ס”מ בישראל. כל סוס מתחת לגובה זה, נחשב לסוס פוני. את גובה הסוס מודדים מעצם הפרסה עד לעצם הגבנון.

מכירים עובדה נוספת על סוסים שלא מופיעה בכתבה? ספרו לנו עליה בתגובות!

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!