סוף לשמועות: הבהרה ממשרד החקלאות בנוגע לחיסון הכלבת

סוף לשמועות: הבהרה ממשרד החקלאות בנוגע לחיסון הכלבת
סוף לשמועות: הבהרה ממשרד החקלאות בנוגע לחיסון הכלבת | צילום: freepik
בזמן האחרון נפוצה שמועה ברשת החברתית לגבי תופעות לוואי בכלבים אחרי שביצעו את החיסון בתרכיב כלבת Nobivac rabies של חברת MSD. משרד החקלאות פרסם הבהרה בנושא שכדאי לקרוא!

משרד החקלאות פרסם הודעה ובה הוא מדגיש כ-100,000 כלבים שחוסנו בתרכיב ועד כה התקבלו בסה”כ כעשרה דיווחים מאומתים על תופעות לוואי כתוצאה מחיסון בכלבת Nobivac rabies . התופעות לוואי אשר חלקו מגדלי הכלבים ברשת כלל בין היתר חום וכאב מקומי וגם במקרה קיצון אלרגיה והלם. חייבים לציין שלא קרה מקרה של מוות ככל שידוע עד כה למשרד החקלאות. ברגע קבלת הדיווחים השונים משרד החקלאות פעל בשיתוף פעולה מלא יחד עם היצרן “MSD” והוא גם היבואן הישראלי שמבצע תחקיר אודות המקרים שהתגלו בישראל. משרד החקלאות בין היתר ממשיך לעקוב אחר הדיווחים ברשתות החברתיות, ובקשר רצוף עם היבואן והיצרן העולמי. יחד עם זאת שירותי הווטרינריה במשרד החקלאות נמצאים בקשר ישיר עם הרופאים הווטרינריים המורשים והמרפאות הווטרינריות בישראל.

החיסון שעליו אנו מדברים רשום בשירותי הווטרינריה בישראל ונמצא בשימוש קבוע במדינות רבות באירופה במשך שנים. התרכיב הנו של החברה העולמית MSD המספקת לישראל תרכיבים רבים נוספים.

משרד החקלאות מבקש מהציבור ומכלל מגדלי חיות המחמד, במידה ועולה החשד לתופעות לוואי בחיית מחמד שחוסן נגד מחלת הכלבת בתרכיב Nobivac rabies, יש לדווח לכתובת המייל: bioplanPV@bioplan.co.il
סוג התרכיב מופיע בפנקס החיסונים של חיית המחמד או לפנות ולבדוק זאת יחד עם הווטרינר שלכם.

משרד החקלאות זמין לכל שאלה בנושא 24/7 טלפון: 6016*.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!