כל מה שצריך לדעת על רכיבה טיפולית בעזרת סוסים

כל מה שצריך לדעת על רכיבה טיפולית בעזרת סוסים
כל מה שצריך לדעת על רכיבה טיפולית בעזרת סוסים | קרדיט תמונה PIXABAY
רכיבה טיפולית היא סוג של רכיבה על סוסים שיכולה להועיל לאנשים עם מוגבלות פיזית ונפשית, אנשים עם הפרעות דחק פוסט טראומתיות, אנשים עם דיכאון, חרדות שונות ועוד. בהיבט הזה, סוסים משמשים כדי לעזור לרוכבים לפתח ביטחון עצמי, הערכה עצמית ולשפר את רווחתם הכללית.

רכיבה טיפולית יכולה לשמש כסוג של טיפול עבור אנשים שחוו טראומה או אבל, אבל לא רק. היתרונות של רכיבה טיפולית אינם מוגבלים לבעלי מוגבלויות. טיפול זה יכול להיות מועיל לכל מי שרוצה לשפר את כישוריו על האוכף. עם זאת, בשנים האחרונות רכיבה טיפולית על סוסים הופכת יותר ויותר פופולארית. בואו נבין מדוע.

כל היתרונות של רכיבה טיפולית על סוסים

רכיבה טיפולית היא סוג של רכיבה על סוסים המשמשת לטיפול במגוון מצבים. זה יכול לשמש כטיפול בחרדה, דיכאון, PTSD ומצבי בריאות נפשיים אחרים. כמו כן, רכיבה טיפולית היא סוג של פיזיותרפיה המשתמשת בסוסים כדי לעזור לאנשים עם מוגבלויות פיזיות, נפשיות ורגשיות. על ידי פעולת הרכיבה עצמה, ניתן לאמן את הגוף בתהליכי פיזיותרפיה שונים ולשפר את מיומנויות המוטוריקה העדינה והגסה של הגוף.

רכיבה טיפולית קיימת כבר עשרות שנים, אך הפופולריות שלה עלתה בעשור האחרון עקב עלייתה של פסיכותרפיה בעזרת סוסים וטיפולים אחרים המשתמשים בסוסים ככלי טיפולי. היתרונות של רכיבה טיפולית כוללים הערכה עצמית וביטחון מוגברת, מצבי רוח משופרים, רמות מתח מופחתות ואיכות שינה טובה יותר.

כל מה שצריך לדעת על רכיבה טיפולית בעזרת סוסים
אוכף של סוס | קרדיט תמונה PIXABAY

היכן מתקיימת רכיבה טיפולית על סוסים?

ישנם מקומות רבים בהם ניתן למצוא רכיבה טיפולית על סוסים בארץ. למשל, במרכזי רכיבה טיפולית: מרכזים אלו מיועדים במיוחד לרכיבה טיפולית על סוסים ומציעים שיעורים, הדרכה ופעילויות נוספות הקשורות לרכיבה טיפולית. תוכלו למצוא את החוות האלו במרכז הארץ, בדרום וכן בצפון הארץ.

רכיבה טיפולית על סוסים מתקיימת במקומות שונים ברחבי הארץ. זה יכול להיות במתקן ייעודי או בחווה חקלאית, שם הרוכב יוכל ליצור אינטראקציה עם סוסים וללמוד עליהם. חלק מהמקומות אפילו מציעים שיעורים וקורסים המלמדים כיצד להפוך למדריכים בתחום של רכיבה טיפולית.

האם יש סיכונים ברכיבה טיפולית?

ישנם סיכונים הקשורים לרכיבה טיפולית, כגון פציעות ונפילות. עם זאת, כאשר נעשית כראוי, זוהי דרך בטוחה ויעילה לעזור לרוכבים לשפר את בריאותם הפיזית והנפשית באופנים רבים ומגוונים בהחלט.

כל מה שצריך לדעת על רכיבה טיפולית בעזרת סוסים
סוסי פרא בטבע | קרדיט תמונה PIXABAY

ניתן להשתמש ברכיבה טיפולית כדי לשפר את הבריאות הגופנית של הרוכבים על ידי שיפור שיווי משקל וקואורדינציה, חיזוק שרירים ועצמות, שיפור רמות הכושר הקרדיווסקולרי, הפחתת רמות הלחץ וסיוע לרוכבים להשיג את מטרותיהם לשפר את הביטחון על האוכף.

יש גם לא מעט יתרונות רגשיים לרכיבה טיפולית כמו שיפור מצבי רוח והערכה עצמית בין היתר. אז אמנם יש סיכונים, אבל הם יחסית נדירים כל עוד מקבלים הדרכה מקצועית.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!