יעדים חובה בעולם לחובבי צפרות

יעדים חובה בעולם לחובבי צפרות
ציפורים יושבות על ענף העץ באיי גלפקוס | צילום freepik
מגוון הציפורים בעולם מדהים. ישנם כ-10,000 מינים שונים של ציפורים ברחבי העולם ואין שני מינים שזהים ב-100%. זו עובדה מעניינת במיוחד עבור חובבי צפרות, שמושכת אותם לטייל ברחבי העולם בציפייה לאתר מינים לא מזוהים או כאלו שעדיין לא ראו עד היום. אם כך, הנה כמה מיעדי החובה בעולם עבור חובבי צפרות.

כמה מיעדי הצפרות המעניינים ביותר בעולם כוללים, בין היתר את איי גלפגוס, אקוודור. זהו מקום בו ניתן לראות מגוון רחב של מיני ציפורים מהיבשה ומהים, לרבות עופות דורסים מסוגים מאוד נדירים. כמו כן, צפרים רבים נהנים לטוס לאיסלנד, שם יש שפע של חיות ציפורים, כאשר אחוז גבוה מכלל אוכלוסיית הציפורים מורכב על ידי עופות ים. בנוסף, צפרים רבים טסים לקוסטה ריקה. מדינה זו במרכז אמריקה היא ביתם של יותר מ-130 מינים שונים של ציפורים.

יעדי חובה באיי גלפקוס עבור חובבי צפרות

איי גלפגוס נמצאים ברשימת אתרי מורשת עולמית מאז 1978, וכיום זהו אחד היעדים הפופולריים ביותר עבור חובבי ציפורים, שבאים לזהות ציפורים נדירות, לצפות בטקסי ההזדווגות שלהם, ואפילו לראות אותם בסביבות הגידול הטבעיות שלהם.

הגלפגוס משתנים באופן דרסטי בין האיים, כאשר לכל אי יש החי והצומח הייחודיים לו. מטבע הדברים, מכיוון שמדובר בקבוצה של איים, הדרך הטובה ביותר לחקור את הגלפגוס היא באמצעות סירה. ישנן מספר חברות המציעות סיורים באיים ואפשר גם לעשות זאת לבד.

יעדים חובה בעולם לחובבי צפרות
שקנאי עף מעל החוף | צילום freepik

יעדי חובה באיסלנד עבור חובבי ציפורים

איסלנד היא מדינה שיש לה כל כך הרבה מה להציע לאוהבי הציפורים. מעיר הבירה רייקיאוויק ועד לכפר הדייגים המרוחק אקוריירי, יש כל כך הרבה מקומות לחקור ולראות ציפורים בהם. למשל, רייקיאוויק היא עיר הבירה של איסלנד היא ביתם של כחולי רגליים שניתן לראות מסביב לנמל הישן.

כמו כן, אקוריירי הוא כפר הדייגים המרוחק בצפון איסלנד, שהוא גם ביתם של עופות ים רבים, לרבות עופות דורסים מאוד נדירים. כמו כן, מומלץ מאוד להגיע לאזורי צוקי לאטראברג, הפארק הלאומי ואטנאיוקול, מפל Öxarárfoss, מפל Skogafoss ועוד

יעדים חובה בעולם לחובבי צפרות
צילום תקריב יפה של שלדג מצוי תחת אור השמש באיסלנד | צילום freepik

יעדי חובה בקוסטה ריקה עבור חובבי ציפורים

קוסטה ריקה היא גן עדן לאוהבי ציפורים. ישנם יותר מ-600 מיני ציפורים שחיים בארץ ומפגינים את צבעיהם המדהימים לכל דורש ודורשת. בתוך כך, קוסטה ריקה היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר במרכז אמריקה ויש לה הרבה מה להציע גם לאוהבי ציפורים. יש באזור מגוון רחב של בתי גידול ואזורי אקלים שונים המאפשרים למיני ציפורים מגוונים לשגשג.

המדינה ידועה גם במגוון הביולוגי שלה ובמאמצי השימור שלה, שהובילו להגנה על למעלה מ-12% משטחה היבשתי של קוסטה ריקה וכן על למעלה מ-60% משטחה הימי.

 

כדי לעזור לכם לתכנן את הטיול שלכם לקוסטה ריקה, ריכזנו כמה יעדי חובה באזור. למשל, הגנים הבוטניים של סן חוזה, התחנה הביולוגית לה סלבה, שמורת יער העננים של מונטוורדה, הפארק הלאומי קאהויטה, סיודאד קסדה ועוד.

ואם אתם מעדיפים לטייל בארץ בחיפוש אחרי ציפורים יפהפיות, מומלץ מאוד להגיע לאזור של אגמון החולה, שמורת הטבע החולה, מצפור ויקר, פארק ראש ציפור מרכז צפרות, אגמון פולג, אגם ירוחם, אגם אלכסנדר ועוד.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!