5 זני ציפורים מומלצים לגידול בבית

5 זני ציפורים מומלצים לגידול בבית
5 זני ציפורים מומלצים לגידול בבית | צילום freepik
רוצים לקנות ציפור ולא יודעים איזו לבחור? ריכזנו לכם את חמשת הזנים המומלצים לגידול ביתי.

תוכי יכולה להיות חיית מחמד מדהימה, יש כל מיני סוגים של תוכים וציפורים שמתאימים לגידול ביתי, ניתן להתאים לכל סגנון בית זן תוכי שיתאים לו, בהתאם למאפייני ההתנהגות והצרכים של התוכי.

תוכון מצוי

תוכון מצוי הוא תוכי קטן וצבעוני. קל לגדל את זן התוכי הזה והוא מתאים לגידול ביתי. תוכונים ידידותיים, מלאי שמחת חיים וחברותיים מאוד, במיוחד כאשר מרגילים אותם לבני אדם ולמגע אדם מגיל צעיר, הם גדלים להיות חברותיים כלפי בעליהם. יכולות השירה שלהם מרשימה יחסית לגודלם הקטן.

החזקת תוכונים בבית אינו מצריך הוצאות רבות, מלבד אוכל מתאים לתוכים ומים טריים ונקיים הם כמעט ולא דורשים התערבות נוספת. מומלץ ואף רצוי לפנקן אותם מדי פעם בפירות וירקות שונים. תוכונים צריכים כלוב גדול יחסית עם מספר ענפים שונים, כדי שיוכלו להתעופף בו.

התוכונים אוהבים לחיות בחברת תוכונים אחרים, לכן, מומלץ לקנות להחזיק בזוג תוכונים לפחות.

תוכון מצוי הוא תוכי שמתאים לגידול ביתי ואוהב אדם
תוכון מצוי הוא תוכי שמתאים לגידול ביתי ואוהב אדם | צילום freepik

קנריות

קנרית היא ציפור שיר קטנה וחמודה, שיכולה לגדול לבד בכלוב משלה, היא איננה זקוקה לקנריות נוספות שיארחו לה חברה, לכן אם אתם מעוניינים להחזיק ציפור שיר אחת בלבד, זו אופציה מצוינת עבורכם. הקנריות אינן יוצאות מהכלוב, הטיפול בהן כולל שתיה, אוכל וניקוי הכלוב מפעם לפעם.

קנרית היא אחת מציפורי השיר הפופולריות ביותר בישראל כשמדובר בגידול ציפורים בבית. במיוחד לאנשים שאינם מורגלים בגידול חיות עדין. הקנרית יכולה לחיות כ-15 שנים בתנאים טובים.

בתמונה קנרית בטבע, קנרית ציפור שיר קטנה שמתאימה לגידול בייתי
בתמונה קנרית בטבע, קנרית ציפור שיר קטנה שמתאימה לגידול ביתי | צילום freepik

ציפורי אהבה

ציפורי אהבה (נקראים גם הבני) הם תוכים קטנים וצבעוניים ורעשניים. שמם של ציפורי האהבה נובע מהעובדה שזה זן מונוגמי ולכן גם מומלץ לגדל אותן בזוגות. ציפור זו דורשת מזון, מים, ניקיון הכלוב וכן זמן למשחקים מפעם לפעם. תוחלת החיים של ציפור אהבה היא עד גיל 20.

ציפורי אהבה הן ציפורים מתאימות לגידול ביתי
ציפורי אהבה הן ציפורים מתאימות לגידול ביתי | צילום freepik

קוֹקָטִיל (נימפית מצויצת)

קוקטיל הוא אחד מזני התוכים הנפוצים ביותר לגידול ביתי (נמצא במקום השני, אחרי התוכון המצוי). קוקטיל הוא תוכי ידידותי לבני אדם, קטן יחסית וקל לגידול, תוכים מזן זה נחשבים לחכמים וקל לאלף אותם. קוקטיל אינו רועש בהשוואה לתוכים אחרים. תוכי הקוקטיל זקוק לכלוב גדול כדי שיוכל לעוף בו ושיהיה לו מספיק מקום משחק, כמו כן, יש להקדיש לסוג זה של תוכים זמן משחק מחוץ לכלוב ולספק לו משחקים שיסקרנו אותו.

קוֹקָטִיל הוא אחד מזני התוכים הנפוצים לגידול ביתי
קוֹקָטִיל הוא אחד מזני התוכים הנפוצים לגידול ביתי | צילום freepik

ג’אקו (אפרור אפריקני)

ג’אקו, או בשמו המלא, אפרור אפריקני, הוא תוכי בגודל בינוני, והתוכי הגדול ביותר בגודלו מתוך התוכים שציינו בכתבה זו. תוכי זה, נחשב לציפור הכי חכמה בעולם, עם יכולת הבנה של הסביבה, כמעט כמו יכולת ההבנה של בני האדם. ג’אקו יכול ללמוד לחקות את שפת בני האדמה וללמוד מאות מילים, רעשים וצלילים. (כמו צליל פעמון הדלת, צליל הטלפון, שעון מעורר ועוד). יש לו הבנה כל כך טובה, שהוא גם משתמש בהם בהקשר ובזמן נכון. ג’אקו הוא תוכי חברותי ונאמן לבעליו, הוא דורש תשומת לב מרובה ולפני שתוכלו לאלף אותו ולתקשר איתו, תצטרכו לזכות באמון שלו. תוחלת החיים של תוכי מסוג אפרור אפריקני יכולה להגיע עד 70 שנים.

תוכי הג'אקו המוכר והאהוב, בגידול ביתי
תוכי הג’אקו המוכר והאהוב, בגידול ביתי | צילום freepik

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!