איך לגרום לחתול שלנו להיות מאושר?

איך לגרום לחתול שלנו להיות מאושר?
איך לגרום לחתול שלנו להיות מאושר? | צילום freepik
חתולים היא חיית מחמד פופולרית ואהובה במיוחד. חתול מאושר הוא חתול אשר חי בסביבת מחיה מתאימה עבורו, הן מבחינת בריאות נפשית והן מבחינת בריאות פיזית.

חתול אשר גדל בסביבה אשר אינה מתאימה לא מבחינה בריאותית פיזית ונפשית עלול לפתח מחלות, סטרס ובעיות התנהגותיות. הנתון הזה נבדק ואושר בעשרות מחקרים שונים שבדקו כיצד החתול מגיב לסביבת הגידל שלו. ריכזנו עבורכם מספר דרכים להסב לחתול שלכם אושר אמיתי, כדי שיגדל להיות חתול שמח ומאושר, ללא בעיות התנהגותיות שונות.

ספקו לחתול את הצרכים הבסיסיים לו הוא זקוק

ספקו לחתול את הצרכים הבסיסיים לו הוא זקוק
ספקו לחתול את הצרכים הבסיסיים לו הוא זקוק | צילום freepik

כל חתול באשר הוא, ממש כמו בני האדם, זקוק למקור אוכל ומים ובלעדיהם הוא אינו יכול להתקיים. חשוב לספק לחתול גישה נוחה וחופשית לצלחת האוכל והמים שלו, ולדאוג שתמיד הם יהיו מלאים במים טריים ואוכל מזין. הכוונה לגישה נוחה וחופשית, טמונה בכך שהחתול צריך להרגיש מספיק בטוח באזור הזה, מבלי אתגרים מיותרים (כמו למשל חתול אחר, מיקום בעייתי ועוד). במידה ואתם מגדלים מספר חתולים בבית, מומלץ להרגיל כל חתול לאכול מצלחת אוכל שונה, כך שהם לא יתחרו על משאבים אלו, מה שעלול לפגוע לחתול ברמת הסטרס.

השקיעו במתן תשומת לב ויחס אישי לחתול שלכם

השקיעו במתן תשומת לב ויחס אישי לחתול שלכם
השקיעו במתן תשומת לב ויחס אישי לחתול שלכם | צילום freepik

חתולים הם חיה חברתית שזקוקה לתקשורת טובה עם בני אדם, במיוחד עם הוא חתול שחי בבית. ככל שהאינטראקציה עם בני אדם או בעלי חיים אחרים תהיה טובה ואיכותית יותר, כך גם רמת הפחד, החדרה והסטרס של החתול יפחתו והוא ירגיש מוגן יותר. לכן, תדאגו לספק לחתול שלכם משחקים שונים, השקיעו בליטוף וסירוק של החתול ותדאגו להראות לו חיבה כשאתם חוזרים הביתה.

כמות תשומת הלב שהחתול זקוק לה משתנה בין חתול אחד לשני, היא מושפעת מגורמים שונים, כמו הגנטיקה של החתול, סוג החתול, המין שלו ואף גילו. אורח חיים כזה ישפיע באופן ישיר על שמחת החיים של החתול שלכם.

תבחרו את האוכל של החתול שלכם בקפידה

תבחרו את האוכל של החתול שלכם בקפידה
תבחרו את האוכל של החתול שלכם בקפידה | צילום freepik

אחד הגורמים הישירים שמשפיעים על בריאות החתול הוא סוג האוכל שהחתולים אוכל. חתול בריא זקוק לאוכל מגוון ואיכותי המכיל את כל אבות המזון, במידת הצורך יש לספק לחתולים ויטמינים שונים שהוא זקוק להם, תוספי תזונה איכותיים ועוד. כמו כן, יש לשים לב שבעת מעבר לסוג מזון חדש, החתול שלנו אינו מפתח אלרגיה או אוכל פחות מבדרך כלל, דבר העלול להצביע על כך שהאוכל לא טעים לו או לא מספיק איכותי. חתולים אשר סובלים מתזונה לקויה או ממחסור בוויטמינים עלולים לחלות באופן תכוף, לסבול מבעיות עור, להיות חסרי אנרגיה וכן גם לחלות במחלות עיכול שישפיעו על תוחלת החיים של החתול.

סימנים לאלגריה למזון מסוים אצל חתולים מתבטאים בפצעים בעור, גרד, שלשולים והקאות, ריח רע, שינויים במצב הרוח ועוד.

לבסוף, בתור מגדלי חתולים, הקפידו לקחת את החתול שלכם לבדיקה תקופתית אצל הווטרינר.

תספקו לחתול שלכם אפשרויות משחק

תספקו לחתול שלכם אפשרויות משחק
תספקו לחתול שלכם אפשרויות משחק | צילום freepik

הצורך הבסיסי ביותר של חתול, כחיית צייד, הוא לרדוף, לצוד ולאכול את הטרף שהשיג. פעולת הצייד אצל חתולים שניתנת להם האפשרות לצוד מספקת להם אפשרות לפעילות גופנית הכרחית, גירויים מנטליים חשובים ועוד. דבר זה נכון גם אצל חתולים שניזונים באופן קבוע מאוכל איכותי.

חתול אשר לא יוכל לנסות לצוד מפעם לפעם יחייה כחתול שמון, משועמם ומתוסכל, מצב אשר עלול לגרום לחתול לסטרס ובעיות התפתחות שונות כמו ליקוק יתר, דלקת בדרכי השתן, תוקפנות ועוד.

אופציה נוספת לגרום לחתולים לזוז היא על ידי משחקים שונים עם הבעלים שלו וכן צעצועים ייעודים לחתולים שתפקידם לגרום לחתול עניין.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!