מה הסימנים לזיהוי הריון אצל חתולות?

מה הסימנים לזיהוי חתולה בהריון
מה הסימנים לזיהוי חתולה בהריון | צילום freepik
חוששים שהחתולה שלכם בהיריון אך לא בטוחים? רגע לפני שאתם מבקרים את הווטרינר, אספנו לכם מספר דרכים לגלות האם החתולה בהיריון לבד.

בין אם החתולה שלכם הייתה במגע עם חתול לא מסורס או שאתם שמים לב לשינוי התנהגותי משמעותי ואתם חוששים שהחתולה שלכם בהיריון, זה המדריך עבורכם.

שינויים בהתנהגות החתולה

יש מספר שינויים בהתנהגות של החתולה שעלולים להעיד על תחילת היריון. הראשון, הוא כאשר החתולה שלכם מחפשת יותר תשומת לב מבעבר. כמו כן, שינה מרובה במהלך שעות היום אצל חתולות, עלולה להעיד גם היא על תחילת היריון.

שינויים פיזיולוגים אצל חתולה בהיריון

כאשר אתם חושדים בהיריון אצל חתולה, עלולים להופיע סימנים ושינויים פיזיולוגים רבים, ראשית, מחזורי הייחום של החתולה ייפסקו, בדרך כלל תקופת הייחום של החתולה מגיע כל 10-14 ימים, במידה ומחזור הייחום של החתולה שלכם מאחר, זה עלול להיות הסימן הראשון (והמרכזי) שיסמן שהיא בהיריון. הסימן החזותי הראשון שאתם עלולים לשים לב אליו הוא דווקא בפטמות החתולה. ממש בתחילת ההיריון, פטמות החתולה מתנפחות ונצבעות בצבע ורוד, בשפה המקצועית תופעה זו נקראת “פינק אפ” (pink up).

בתחילת ההיריון, פטמות החתולה מתנפחות ונצבעות בצבע ורוד
בתחילת ההיריון, פטמות החתולה מתנפחות ונצבעות בצבע ורוד | צילום freepik

סימן נוסף לכך שהחתולה בהיריון עלול להגיע דווקא משינויי התזונה של החתולה, אם החתולה שלכם איבדה עניין באוכל וכמעט ואינה אוכלת לאחרונה, יכול להיות שהיא בתחילת היריון, אגב, לקראת סוף ההיריון רוב החתולות מראות דווקא סימני רעב מוגבר ומומלץ להגדיל להן את כמות האוכל. שימו לב, ממש כמו אישה הריונית, גם חתולה סובלת בתחילת ההיריון מבחילות בוקר והיא עלולה להקיא בשעות הבוקר מדיי פעם. מדובר בשלב טבעי בהיריון שאמור להפסק אחרי מספר שבועות, אם התופעה נמשכת, פנו לווטרינר.

בשבוע החמישי להיריון החתולה אתם עלולים להבחין שהבטן של החתולה מתחילה לגדול, בממוצע, חתולות עולות במשקל בקילו עד שתי קילוגרמים.

איבחון היריון חתולות אצל ווטרינר

במידה וסימני ההיריון אצל החתולה ברורים והיא מגיעה לבדיקות שגרתיות אצל ווטרינר מדיי כמה חודשים, אין חובה להגיע לווטרינר לאבחנה חד משמעית, ובכל זאת, מומלץ לקחת אותה אל הווטרינר שיבדוק שהיא והגורים במצב טוב.

הווטרינר יבדוק את החתולה על ידי מישוש הבטן, בדיקת הדופק של העוברים (החל מהשבוע השלישי להיריון) ואף אולטרסאונד במידת הצורך לזיהוי מספר העוברים.

שימו לב, אם אתם מעוניינים לסיים את היריון החתולה, יש לבקר אצל הווטרינר כמה שיותר מהר כדי למנוע מהחתולה שלכם לסבול.

סימנים ראשוניים ללידת החתולה

חתולה לאחר המלטה
חתולה לאחר המלטה | צילום freepik

תקופת ההיריון אצל החתולים נמשכת 64 עד 66 ימים. שימו לב, אם אתם מזהים שהחתולה שלכם מתחילה ללדת, אל תתקרבו או תיגעו בה, היא תזדקק למרחב כדי להרגיש מוכנה ובטוחה. הינה מספר סימנים ראשוניים ללידת החתולה:

  • ירידה בתיאבון: כאמור, באמצע ההיריון אתם תזהו אצל החתולה תיאבון מוגבר, אך בסוף ההיריון, החתולה עלולה לסבול מחוסר תיאבון .
  • ככל שהלידה תתקרב, החתולה שלכם תחפש מקום שקט ופרטי ללדת בו. בדרך כלל היא תתחיל בקינון זה כיומיים עד מספר שעות בודדות לפני הלידה.
  • כ 36 עד 12 שעות לפני תחילת הלידה, טמפרטורת הגוף של החתולה תתחיל לרדת.
  • כיומיים לפני הלידה, אתם עלולים לזהות אצל החתולה סימנים המעידים על חוסר שקט מסוים, חוסר שקט זה עלול להתבטא בחוסר מנוחה, הליכה מרובה ממקום למקום, יללות ובכי יותר מהרגיל ועוד.
  • כאשר החתולה מתחילה בתהליך הלידה, אתם תוכלו לשים לב שהיא מלקקת את איבר המין שלהם, פעולה זו תעזור לה לשמור על האזור נקי ובטוח לגורים שמגיעים.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!