איך לנקות כלוב של תוכי ולהבריק אותו

איך לנקות כלוב של תוכים
איך לנקות כלוב של תוכים | תמונה מאת Unsplash
אם יש לכם תוכי בבית, אתם בטח יודעים כמה חיות המחמד האלה חכמות ומתוקות. כדי שהתוכי שלכם ימשיך להיות בריא, חשוב לנקות את הכלוב שלו באופן יסודי לפחות אחת לחודש. המדריך הבא לניכוי כלובים יעזור לכם במשימה, והתוכי שלכם ישמח מהבית החדש והנקי שלו.

המדריך לניקוי כלוב של תוכים

לפני שאתם מתחילים, מומלץ להצטייד במסכה וכפפות חד פעמיות. שפשוף וניקוי של כלובים גורם להתרוממות של חלקיקי לכלוך באוויר, ואתם בטח לא רוצים לשאוף אותם. אחרי שתצטיידו באמצעי מיגון אישיים, נקו את הכלוב באופן הבא:

1. רוקנו את הכלוב

לפני הכל, אתם צריכים לרוקן את הכלוב ולשים את התוכי שלכם במקום בטוח. זה יכול להיות אחד החדרים בבית, או פשוט הבית עצמו. רק וודאו שכל הפתחים סגורים לפני שאתם מוציאים את המעופף החמוד שלכם מהכלוב. לאחר מכן, הוציאו את הפריטים השונים מהכלוב, וזרקו את הנייר בתחתית שלו.

2. נקו את מגש הכלוב

הוציאו את המגש של הכלוב מהתחתית שלו, ונקו אותו היטב באמצעות ספוג, מים וחומר ניקוי. מומלץ להשתמש בסבון או חומר ניקוי שבטוחים לשימוש עבור בעלי חיים כדי למנוע תגובות לא נעימות.

3. שפשפו את הכלוב ביסודיות

הכניסו את הכלוב לכיור/אמבטיה/מקלחון או הוציאו אותו לחצר. לאחר מכן, שטפו אותו ביסודיות במים, ושפשפו אותו בתערובת של חומר ניקוי ומים או סבון ומים. וודאו שאתם מגיעים לכל החריצים והנקבים, ושטפו את הכלוב במים לאחר השימוש בחומר ניקוי.

איך לנקות כלוב של תוכים
תקריב על ראש של תוכי | תמונה מאת Unsplash

4. נקו את כלי האוכל והשתייה

חובה לנקות את הכלים האלו באופן יסודי, ולא רק לרוקן אותם. השרו את כלי האוכל והמים בתוך כלי קטן עם חומר ניקוי מתאים ומים, שטפו אותם באופן יסודי והניחו להם להתייבש, לפני שתחזירו אותם לכלוב.

5. אל תשכחו לנקות את מוט הכלוב

מוט הכלוב הוא אמנם חלק קטן ממנו, אבל חלק חשוב מאוד. כמו כלי האוכל והשתייה, צריך להשרות את מוט הכלוב בתוך קערית עם מים וחומר ניקוי/סבון, לשפשף אותו היטב ולשטוף עם מים נקיים.

6. חטאו את הכלוב

אחרי שאתם מסיימים את ניקוי הכלוב וחלקיו השונים, הרכיבו אותם בחזרה. כדי לסיים את הניקוי, חשוב לחטא את הכלוב באמצעות חומר חיטוי שמיועד לניקוי כלובים של ציפורים. אחרי שתרססו את כל חלקיו, ייבשו את הכלוב באוויר, וזהו, התוכי שלכם יכול לחזור לבית נקי.

מה עוד חשוב לדעת?

מלבד הכלוב וחלקיו השונים, חשוב גם לנקות ולחטא צעצועים שהתוכי שלכם משתמש בהם. זה חשוב לא רק לבריאות שלו, אלא גם לבריאות שלכם ושל מי שנמצא בביתכם.

בנוסף, מומלץ לרפד את הכלוב של התוכי שלכם באמצעות ניירות מיוחדים שמיועדים לכך, ולא עיתונים. ישנם סוגים של דיו שמכילים כימיקלים שמזיקים לציפורים, ולכן מומלץ להימנע מכך. וגם:

* החזיקו פריטים ספייר בבית

באופן כללי, מומלץ שיהיו לכם פריטים ספיירים עבור התוכי שלכם: מוט כלוב, צעצועים, כלי אוכל, ועוד. כשאתם מנקים את הכלוב וחלקיו, תוכלו לשים פריטים נקיים בזמן שהאחרים עוברים ניקוי. זה גם עוזר למקרה שפריטים מסוימים נהרסים או ניזוקים בזמן הניקוי.

איך לנקות כלוב של תוכים
תוכי בתוך כלוב | תמונה מאת Unsplash

* בצעו ניקוי באופן קבוע

החלפה של ריפוד הכלוב צריכה להתבצע אחת ליום. מומלץ לבצע ניקוי יסודי של הכלוב אחת לחודש לפחות, ולהקפיד לא לחכות יותר. שימוש בחומרי ניקוי ידידותיים לבעלי חיים גם הם חשובים, וימנעו תגובות לא נעימות מצד התוכי שלכם.

לסיכום:

בין שאתם מגדלים תוכי או ציפור אחרת בביתכם, כלובים של ציפורים עוברים לא מעט… החל מלשלשת ועד מזון ישן, תמיד יש מה לנקות בהם. כדי לשמור על הבריאות של התוכי שלכם, בצעו ניקוי יסודי של הכלוב באופן שהזכרנו מעלה, והחזירו את הציפור המתוקה שלכם לבית נקי ונעים.

אוהבי חיות מחמד זה הזמן לתת לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו כאן למטה!

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

תגיות:

שתפו אותנו מה דעתכם?

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
0
נשמח לשמוע מה דעתכם...x
קחו חלק מקהילת אוהבי חיות מחמד
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק כאן למטה!